piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościPolska11 grudnia odbędzie się głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Morawieckiego

11 grudnia odbędzie się głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Morawieckiego

11 grudnia o godz. 10 premier Mateusz Morawiecki przyjedzie do Sejmu, żeby wygłosić expose; po kilkugodzinnej dyskusji, ok. godz. 15, powinno nastąpić głosowanie nad wotum zaufania dla rządu – powiedział w środę po spotkaniu z premierem marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. KPRM

„O godz. 10 pan premier Morawiecki 11 grudnia przyjedzie do Sejmu, żeby wygłosić swoje expose. Pytałem pana premiera o długość tego expose, bo w historii parlamentaryzmu i demokracji zdarzały się expose wielogodzinne. Pan premier zapewnił mnie, że nie zamierza mówić dłużej niż godzinę” – powiedział Hołownia na konferencji prasowej po wcześniejszym spotkaniu z szefem rządu.

Dodał, że później odbędzie się dyskusja. „Ona na pewno będzie żywa i bardzo obszerna. Zakładam, że może potrwać trzy godziny, może trochę więcej, może cztery. To w zależności od tego, jakie ramy ostatecznie do niej przyjmiemy” – wskazywał. „Następnie spodziewam się, że ok. 15 powinno nastąpić głosowanie nad wotum zaufania dla rządu przedstawionego przez premiera Mateusza Morawickiego” – zapowiedział marszałek Sejmu.

„Następnie ogłoszę przerwę, w czasie której będę oczekiwał na zgłoszenie kandydatur na premiera w drugim konstytucyjnym kroku” – zaznaczył. Dodał, że drugi krok „nigdy jeszcze nie był procedowany w polskim Sejmie”.

Marcin Chomiuk, Olga Łozińska (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -