poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaJacht „I Love Poland” w Miami

Jacht „I Love Poland” w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia (m.in. motocykliści z klubu Biały Orzeł z Sarasoty) i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową, która z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w wyjątkowy sposób tworzy historię polskiego żeglarstwa.

Jacht treningowo-wyczynowy „I love Poland” został zbudowany w 2011 roku w Stanach Zjednoczonych. Ma długość 21.5 metra, a wysokość jego masztu to 34 metry. W przyszłym roku weźmie udział w kilku prestiżowych regatach. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

I Love Poland to pionierski projekt Polskiej Fundacji Narodowej, w którym szkolą się młodzi adepci polskiej szkoły oceanicznego żeglarstwa regatowego. Projekt jest przedsięwzięciem, dzięki któremu młoda polska załoga będzie mogła rywalizować z najlepszymi żeglarzami regatowymi na świecie. Projekt powstał z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Żaglówkę w porcie w Miami przywitała liczna grupa Polonii, w tym motocykliści z klubu Biały Orzeł na Florydzie. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

Cieszymy się, że polska bandera mogła pojawić się w tak prestiżowym i uznanym porcie żeglarskim. To kolejny etap promocji Polski i obchodów 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Każdy mógł przyjść i na własne oczy zobaczyć najbardziej zaawansowaną technologicznie polską jednostkę – podsumowuje pobyt w Miami Filip Rdesiński, Prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

JLS

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -