czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutDowiedz się, czy Connecticut wisi ci kasę

Dowiedz się, czy Connecticut wisi ci kasę

W skarbcu Connecticut leżą miliony dolarów, których stan nie jest w stanie wypłacić osobom, którym się one należą. Często są to zwroty z podatków, z kont emerytalnych osób, które pracują bądź pracowały dla stanu, akcje udziałowe bądź inne fundusze inwestycyjne i należności spadkowe. Łącznie skarbnik stanu trzyma pieczę nad kwotą 869 milionów dolarów, które stan jest dłużny mieszkańcom i chętnie je wypłaci właściwym osobom – o ile się o nie upomną.

W skarbcu Connecticut leży ponad 800 milionów dolarów, które odzyskać mogą mieszkańcy stanu. Fot. Archiwum WEM

Stanowe prawo nakazuje, aby majątki bądź należności poszczególnych osób przekazywane były do skarbca stanu, jeżeli instytucja finansowa nie może nawiązać kontaktu z daną osobą lub osobami przez 5 lat. Są one trzymane tak długo, aż dana osoba się po nie zgłosi.

Sprawdzenie, czy w tej kwocie mieszczą się należności poszczególnych osób, stało się o wiele łatwiejsze za pomocą nowej strony internetowej, na której wystarczy tylko wpisać imię i nazwisko. Na portalu ctbiglist.com sprawdzić można, czy danej osobie coś się należy, z jakiego tytułu oraz zobaczyć, jakie dokumenty są wymagane, aby odzyskać należność, co zajmuje około 3 miesięcy.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -