poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaGorący TematAmbasador USA w Polsce: Putin zachowuje się szaleńczo

Ambasador USA w Polsce: Putin zachowuje się szaleńczo

Myślę, że to będzie koniec prezydenta Putina. Po tych wszystkich zbrodniach popełnionych z takim okrucieństwem nikt nie będzie mógł uznawać go za osobę nadająca się do rządzenia krajem – mówi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski.

Ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki w RP Mark Brzezinski podczas konferencji prasowej po spotkaniu z marszałek Sejmu Elżbietą Witek, 2 marca, w Sejmie w Warszawie. Fot. PAP/Tomasz Gzell

„Myślę, że w przypadku Putina wszystko jest możliwe. Zachowuje się w tej chwili szaleńczo, irracjonalnie, wręcz demonicznie. Musimy być przygotowani na każdą ewentualność” – ocenia Brzezinski pytany przez „GW”, o możliwość ataku Rosji na kraje NATO.

Ambasador przypomina, że w Polsce jest obecnie 10 tysięcy amerykańskich żołnierzy, dyslokowana jest tu m.in. 82. dywizja powietrznodesantowa.

„Jesteśmy skoncentrowani na wzmocnieniu zdolności obronnych naszych sprzymierzeńców z NATO. Prezydent (USA Joe) Biden wyraził to dwa dni temu w sposób bardzo jasny i dobitny w swoim orędziu. Powiedział, że NATO będzie broniło każdego cala swojego terytorium. Jestem niezwykle szczęśliwy, że Polska jest częścią NATO” – podkreśla.

Według Brzezinskiego „Putin zachowuje się w czasie tego kryzysu jak bezwzględny przestępca”. „I musimy coś z tym zrobić” – zapewnia.

Dyplomata pytany, czy Putin ma przed sobą jeszcze jakąś przyszłość, czy ta wojna to jego koniec, odpowiada: „Myślę, że to będzie koniec prezydenta Putina. Po tych wszystkich zbrodniach popełnionych z takim okrucieństwem nikt nie będzie mógł spojrzeć na niego i uznawać go za osobę nadająca się do rządzenia krajem”.

wnk/itm/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -