piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaZnani i LubianiNadzieja i pomoc dla osób borykających się z utratą kończyn

Nadzieja i pomoc dla osób borykających się z utratą kończyn

Szacuje się, że prawie 40 milionów ludzi w USA ma cukrzycę – schorzenie, który może powodować inne problemy zdrowotne, w tym amputację kończyn. Program ochrony kończyn w Hospital of Central Connecticut (HOCC) ma na celu uniknięcie tego.

Christina Lakomski, APRN jest zaawansowanym praktykiem Programu Ochrony Kończyn w The Hospital of Central Connecticut

Jak cukrzyca wpływa na twoje ciało?

Cukrzyca wpływa na wszystkie układy narządów w naszym ciele i może powodować stan zapalny. To z kolei może być przyczyną zwężenia naszych tętnic. Zmniejszony przepływ krwi może utrudniać gojenie się ran i wtedy może pojawić się infekcja. Amputacja stopy lub części nogi jest czasami medycznie konieczna, aby uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się zakażenia i zapobiec poważnym komplikacjom zdrowotnym.

Jeśli nie jesteśmy w stanie przywrócić przepływu krwi, wtedy pacjent może skończyć z amputacją – mówi Christina Lakomski, APRN, zaawansowany praktyk z Programu Ochrony Kończyn w HOCC.

Jak działa Program Ochrony Kończyn?

Program Ochrony Kończyn jest wyjątkowy, ponieważ w jednym miejscu możemy zaoferować opiekę naczyniową, podologiczną i nad ranami. Celem jest zapewnienie kompleksowej opieki pacjentom poprzez współpracę z tymi specjalistami – wyjaśnia Lakomski. – Możemy zidentyfikować problemy znacznie wcześniej i pracować nad zmniejszeniem liczby amputacji pacjentów – dodaje.

Lakomski tłumaczy, że program zwiększył zgodność leków, dzięki czemu można minimalizować objawy cukrzycy u pacjentów. Dodaje, że udało im się wprowadzić pacjentów do chirurgów naczyniowych, aby mogli przejść procedury przywracania przepływu krwi i zapobiegania amputacji.

Kiedy ktoś powinien udać się do lekarza, jeśli ma ranę?

Jeśli ktoś ma ranę, która sama się nie goi, powinien umówić się na wizytę tak szybko, jak to możliwe. Im szybciej lekarze będą mogli interweniować, tym lepszy będzie wynik leczenia.

Co, jeśli amputacja jest konieczna?

Zespół Programu Ochrony Kończyn dokłada wszelkich starań, aby zapobiec amputacji, ale czasami może to być nieuniknione. – Jeśli wymagana jest amputacja, pomagamy w dostępie do rehabilitacji, aby pacjent wstał, chodził i normalnie funkcjonował tak szybko, jak to możliwe, niezależnie od tego, czy jest to fizykoterapia, dopasowanie protez czy grupa wsparcia po amputacji – twierdzi Lakomski.


Aby uzyskać więcej informacji lub umówić się na spotkanie, zadzwoń pod numer 860-224-5425 lub odwiedź thocc.org/limbpreservation

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -