piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona głównaZdrowie i UrodaChcesz schudnąć? Medycyna może Ci w tym pomóc!

Chcesz schudnąć? Medycyna może Ci w tym pomóc!

Początek roku to czas, kiedy sporo osób robi postanowienia. Na szczycie listy tych postanowień u większości jest utrata wagi. Rutynowe diety i ćwiczenia mogą jednak nie być skuteczne. Co wtedy? W grę wchodzi interwencja medyczna – umożliwiając pacjentom współpracę z lekarzem w celu opracowania dostosowanego dla ich indywidualnych potrzeb planu odchudzania.

Dr Kamraan Madhani jest specjalistą medycyny bariatrycznej w Hartford HealthCare Medical Group w Southington i Plainville

Otyłość określamy jako chorobę przewlekłą, a nie tylko efekt nadmiernego jedzenia lub braku ruchu – mówi dr Kamraan Madhani, specjalista medycyny bariatrycznej z Hartford HealthCare Medical Group w Southington i Plainville.

Jak medycyna może wspomóc odchudzanie?

Prawdopodobnie większość osób słyszała o chirurgicznym leczeniu otyłości, które często obejmuje procedury takie jak zmniejszenie żołądka. Jednak taka operacja nie jest dla wszystkich. Mimo to wspomagana medycznie utrata masy ciała może być realną opcją w ramach drogi do wymarzonej i zdrowej sylwetki.

Obejmuje to wieloaspektowe podejście do pacjenta – wyjaśnia dr Madhani. – Koncentrujemy się na interwencjach związanych ze stylem życia, takich jak zdrowy tryb życia, aktywność fizyczna i dbałość o prawidłowe odżywianie. W niektórych przypadkach musimy omówić stosowanie leków, które mogą pomóc pacjentom w ich wysiłkach odchudzających – dodaje.

Kto się kwalifikuje?

Kwalifikacja do wspomaganej medycznie utraty wagi opiera się na wskaźniku masy ciała (BMI), który jest miarą tkanki tłuszczowej opartą na wzroście i wadze. Dr Madhani mówi, że aby zakwalifikować się do medycznej utraty wagi, dana osoba musi mieć:

  • BMI 27 lub wyższy z problemami zdrowotnymi, takimi jak wysokie ciśnienie krwi, bezdech senny i cukrzyca;
  • BMI 30 lub więcej, niezależnie od istnienia problemów zdrowotnych związanych z wagą.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia problemu otyłości w Stanach Zjednoczonych – mówi dr Madhani. Szacuje się, że jedna trzecia Amerykanów jest uważana za otyłą, co może prowadzić do chorób serca, udaru, cukrzycy, bezdechu sennego i niektórych rodzajów nowotworów.

Jakich rezultatów mogą spodziewać się pacjenci?

Dr Madhani tłumaczy, że celem jest, aby pacjent stracił od pięciu do dziesięciu procent nadmiernej masy ciała.

Powodem, dla którego celujemy w ten próg, jest to, że wiemy z doświadczenia, że już na tym poziomie zaczynamy dostrzegać poprawę stanu zdrowia i zmniejszenie problemów zdrowotnych, takich jak wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca – mówi. – Jeśli pacjent jest w stanie stracić więcej niż pięć do dziesięciu procent nadmiaru tkanki tłuszczowej, co bardzo często ma miejsce, to jeszcze lepiej – dodaje.


Aby uzyskać więcej informacji na temat wspomaganej medycznie utraty wagi, zadzwoń pod numer 883.861.5433 lub odwiedź hartfordhealthcare.org/weightloss

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -